pomóż mamie i tacie

Wiadomości

Pierwsze ujęcia z planu filmowego. Czwartek, 19 Maja 2011

Dzięki ofiarności wielu z Państwa mogliśmy rozpocząć produkcję spotów w kampanii, która zwróci uwagę opinii publicznej na skutki rosnącej liczby rozwodów. Na naszym kanale w serwisie YouTube mogą Państwo zobaczyć pierwsze ujęcia z planu filmowego.
Czytaj więcej...

List do Komisji Europejskiej Poniedziałek, 11 Kwietnia 2011

W kwietniu zachęcaliśmy do przesyłania poniższego tekstu Komisji Europejskiej. Szacujemy, że do 30 kwietnia 2011 roku list z Polski wysłało przeszło 10 tysięcy osób. Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali. Będziemy dalej monitorować losy tej akcji oraz planowaną regulację, która stała się jej powodem.
Czytaj więcej...

Rodzina i przemoc - raporty, statystyki, prawo Wtorek, 29 Marca 2011

Polakowi rodzina kojarzy się, jak wynika z badań, głównie z dobrostanem i szczęściem. Polskiemu ustawodawcy sądząc po obszarach, w których się nią najchętniej zajmuje głównie z przemocą. Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie jest jedną z niewielu w Polsce, w której tytule uzywa się słowa rodzina.
Czytaj więcej...

Transplantacja Niedziela, 06 Marca 2011

Przeszczepianie organów poprzedza tzw. immunosupresja czyli farmakologiczne niszczenie systemu obronnego organizmu aby zmniejszyć ryzyko odrzucenia przeszczepu. Suma działań rządu, parlamentu i senatu układa się dziś w obraz takiego przygotowania pacjenta do transplantacji. Pacjentem jest w tym wypadku polski porządek prawny a wszczepianym organem związki osób tej samej płci.
Czytaj więcej...