pomóż mamie i tacie

Wiadomości

Rodzina i przemoc - raporty, statystyki, prawo Wtorek, 29 Marca 2011

Polakowi rodzina kojarzy się, jak wynika z badań, głównie z dobrostanem i szczęściem. Polskiemu ustawodawcy sądząc po obszarach, w których się nią najchętniej zajmuje głównie z przemocą. Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie jest jedną z niewielu w Polsce, w której tytule uzywa się słowa rodzina.
Czytaj więcej...

Transplantacja Niedziela, 06 Marca 2011

Przeszczepianie organów poprzedza tzw. immunosupresja czyli farmakologiczne niszczenie systemu obronnego organizmu aby zmniejszyć ryzyko odrzucenia przeszczepu. Suma działań rządu, parlamentu i senatu układa się dziś w obraz takiego przygotowania pacjenta do transplantacji. Pacjentem jest w tym wypadku polski porządek prawny a wszczepianym organem związki osób tej samej płci.
Czytaj więcej...

2 minuty, 1 rozmowa, 60 tysięcy dzieci. Czwartek, 13 Stycznia 2011

W Polsce systematycznie rośnie liczba rozwodów (w dużych miastach sięga 40%). Badania opinii publicznej pokazują, że 81% dorosłych Polaków postrzega to zjawisko jako bardzo poważny problem społeczny. Rozwód to zazwyczaj pogorszenie sytuacji materialnej, społecznej i zawodowej kobiety a szczególnie matki wychowującej samotnie małoletnie dzieci.
Czytaj więcej...

Nowa kampania Mamy i Taty Piątek, 05 Listopada 2010

Badania opinii społecznej pokazują, że 81% dorosłych Polaków postrzega jako problem rosnącą liczbę rozwodów. Polska na tle krajów europejskich wykazuje w tym obszarze alarmującą dynamikę (wskaźnik rozwodów w miastach dochodzi do 40%).
Czytaj więcej...

W obronie wolności ! Czwartek, 23 Września 2010

W apelu „Cała Polska Chroni Dzieci” z czerwca br. Fundacja Mamy i Taty ostrzegała, że radykalne środowiska polityczne i homoseksualne dążą do ograniczenia w Polsce wolności, w tym wolności słowa.
Czytaj więcej...